Administration
Hallie Myler
Principal
Allyson Stovall
Assistant Principal
Office Staff
Natalie Castleberry
Secretary
Sarah Morton
Secretary
Tiffany Page
Administrative Assistant
Lynnie Thomason
Secretary
Kindergarten
Angela Clift
AM Kindergarten Teacher
Marsha Stanford
Full Day Kindergarten
Kirsten Wilcox
AM/PM Kindergarten Teacher
First Grade
Jennifer Bowen
1st Grade Teacher
Leonee Healy
1st Grade Teacher
Cheryl Holland
1st Grade DLI Teacher
Leslie Steele
1st Grade Teacher
Jiatong Zhang
1st Grade DLI Teacher
Second Grade
Trisha Batty
2nd Grade Teacher
Ciara Brooks
2nd Grade DLI Teacher
Yingying Deng
2nd Grade DLI Teacher
Emily Evans
2nd Grade Teacher
Sheila Staley
2nd Grade Teacher
Priscillia Suchil
2nd Grade Teacher
Third Grade
Zaidi Aleman
3rd Grade Teacher
Patricia Armacost
3rd Grade Teacher
Xin Luo
3rd Grade DLI Teacher
Katie Shaw
3rd Grade Teacher
Andrea Utley
3rd Grade DLI Teacher
Fourth Grade
Robin Ashton
4th Grade Teacher
Angela Hamilton
4th Grade Teacher
Brittnee Jarvis
4th Grade DLI Teacher
Cami Ramirez
4th Grade Teacher
Bing Wang
4th Grade DLI Teacher
Fifth Grade
Bergen Beesley
5th Grade Teacher
David Berry
5th Grade Teacher
Thomas Boulay
5th Grade DLI Teacher
Jennifer Burr
5th Grade Teacher
Meagan Downs
5th Grade Teacher
Samantha Sutherland
5th Grade DLI Teacher
Sixth Grade
Morgan Cryder
6th Grade Teacher
Lily Mae Dapp
6th Grade Teacher
Marc MacCauley
6th Grade Teacher
Christina Madsen
6th Grade DLI Teacher
Sharon Ting
6th Grade DLI Teacher
Alysa Wall
6th Grade Teacher
Preschool
Brandy Hamblin
Preschool SLP
Emily Hamilton
Preschool Assistant
Tara Lewis
Preschool Assistant
BrieAnne Rawlings
Preschool Teacher
Special Education
Kim Fagergren
Assistant
Tina Fraidenburg
Assistant
Madison Marostica
Assistant
Heidi Peterson
Resource Teacher
Yeyra Sanchez
Assistant
Cyndi Thomson
Resource Teacher
Kaelee White
Functional Classroom Teacher
Specialists
Shyann Brown
Speech Language Pathologist
Joanne Frost
Instructional Coach
Rachel Osmond
Speech Language Pathologist
Cortlan Sadd
Speech Language Pathologist
Josey Svoboda
School Psychologist
Delanie Wu
Counselor
Rotations
Ciara Brady
BTS – Dance Teacher
Sarah Broadbent
STEM Teacher
Brittany Griffin
P.E. Teacher
Dana Hathaway
Art Teacher
Teresa Rushton
P.E. Teacher
Media Center
Shannon Blockburger
Librarian
Piper Wise
Librarian
Assistants
Emily Barton
5th Grade Assistant
Bruce Brinkman
Assistant
Carla Bybee
Assistant
Whitney Cleverly
Kindergarten Assistant
Aly Crockett
Kindergarten Assistant
Yunice Egbert
Chinese Assistant
Lisa Gleue
3rd Grade Assistant
Michelle Gonzalez
Kindergarten Assistant
Heather Goodrich
Assistant
Liz Johnson
4th Grade Assistant
Ciara Keller
2nd Grade Assistant
Joyce Koelliker
6th Grade Assistant
Brooke Martinez
Assistant
Amy Otteson
Assistant
Cammy Peterson
Assistant
Brooke Sanderson
Assistant
Nicki Sawaya
Chinese Assistant
Amy Snyder
Assistant
Amy Tenney
1st Grade Assistant
Camille Young
1st Grade Assistant
Custodial
Katelyn Okulovich
Night Custodian
Nutrition Services
Amy Anderson
Nutrition
Maria Anderson
Nutrition
Stacey Hansen
Cafeteria Clerk
Trisha Mortensen
Nutrition Manager
Marya Motzkus
Nutrition
Julia Taulbee
Nutrition
Barbara Tegtmeier
Nutrition